Web Tasarım Ankara
25 Nisan 2018 Çarşamba

SASAD 29'uncu Olağan Genel Kurul Toplantısı ve Sektörel Buluşma

Derneğimizin 29’uncu Olağan Genel Kurul Toplantısı, 24 Nisan 2018 Salı günü, Hilton Garden Inn Oteli / Ankara’da, Sektörel Buluşma Etkinliği ile birlikte icra edilmiştir.

Etkinliğe Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcıları Sayın Celal Sami Tüfekçi ve Mustafa Murat Şeker ile birlikte Müsteşarlık personelinden yoğun bir katılım gerçekleşmiştir. Toplantıya, TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Sayın Orkun HASEKİOĞLU, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Orhan AYDIN ile 200 civarında üye firma temsilcilerinin katılımı olmuştur.

Sektörel Buluşma Toplantısında; Platform ve Sistem üreticisi 11 Üyemiz tarafından mevcut üretimleri ile kısa - orta  vade programlarında yer alan platform ve sistemlerin yerlileştirme- millileştirme projeleri kapsamına alınacak alt sistem ve bileşenlerle ilgili sunumları ilgi ile takip edilmiştir. Verilen aralarda sunum yapan Üyelerimiz ile diğer katılımcılar arasında ikili iş birliği görüşmeleri yapılmıştır.

Sektörel Buluşma Etkinliğini takiben yapılan 29’uncu Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Dernek Organlarına aşağıdaki isimler seçilmiştir.

Yönetim Kurulu Başkanı, Yardımcısı ve Sayman Üye seçimi, Yönetim Kurulu’nun yapacağı ilk toplantıda yapılacaktır.

 

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri

  1. ROKETSAN - Selçuk YAŞAR (TEMSİLCİ)
  2. ASELSAN - Prof.Dr. Haluk GÖRGÜN
  3. FNSS - Nail KURT (TEMSİLCİ)
  4. ALP HAVACILIK - Yılmaz GÜLDOĞAN (TEMSİLCİ)
  5. HAVELSAN - A.Hamdi ATALAY (TEMSİLCİ)
  6. OTOKAR - Serdar GÖRGÜÇ
  7. MKEK - Ahmet TAŞKIN (TEMSİLCİ)
  8. TAI - Prof.Dr. Oğuz BORAT (TEMSİLCİ)
  9. NUROL MAKİNA - Engin AYKOL (TEMSİLCİ)
  10. AYESAŞ - Öner TEKİN (TEMSİLCİ)
  11. OSSA - Mithat ERTUĞ (TEMSİLCİ)
  12. SAHA İSTANBUL - İlhami KELEŞ (TEMSİLCİ)
  13. BİTES - Uğur ÇOŞKUN

 

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri

  1. TEI - Prof.Dr. M.Faruk AKŞİT (TEMSİLCİ)
  2. TSSK - Mustafa KIZILTAŞ (TEMSİLCİ)
  3. SAVRONİK - Kenan IŞIK
  4. İLERİ GRUP - Halit İLERİ (TEMSİLCİ)
  5. KALE HAVACILIK - Yalçın YILMAZKAYA (TEMSİLCİ)

 

Denetleme Kurulu Asil Üyeleri

  1. MEGE TEKNİK - Ali HAN (TEMSİLCİ)
  2. SİMSOFT - Gökçe YILDIRIM KALKAN (TEMSİLCİ)
  3. BMC - Taha Yasin ÖZTÜRK (TEMSİLCİ)

 

Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri

  1. ROKETSAN - Atakan ATA
  2. HAVELSAN - Mustafa EGELİ
  3. TAI - Saadet KORKEM

 

Disiplin Kurulu Asil Üyeleri

  1. MKEK - Sait DEMİRCİ
  2. ASELSAN - Hezarfen ORUÇ
  3. METEKSAN - Tunç BATUM (TEMSİLCİ)

 

Disiplin Kurulu Yedek Üyeleri

  1. ROKETSAN - Hayri TORUN
  2. C2TECH - Cüneyd FIRAT (TEMSİLCİ)
  3. TİMSAN - Haldun AKSOY (TEMSİLCİ)

 

Sunumlar ve Raporlar

TAI - Yerlileştirme Faaliyetleri

Otokar - Savunma Sanayinde Yerli Alt Sistem...

FNSS - Yerlileştirme Faaliyetleri

İstanbul Denizcilik - Askeri Deniz Platformlarında Yerlileştirme

MSB - Tersaneler Genel Müdürlüğü

Yonca Onuk

MKEK - Milli Bekamız İçin Milli Savunma Sanayi

 

 
A.D.İ.K - ANADOLU TERSANESİ
AÇIK DENİZ BİLİŞİM
ADA CAM
AKANA MÜHENDİSLİK
AKKAR
ALKIN KOMPRESÖR
ALP HAVACILIK
ALTAY YAZILIM SAVUNMA
ALTEK METAL
ALTINAY
ALTOY
ANDAR
ANKARA BRONZ
ANOVA
ARES TERSANECİLİK
ARGELA
ARMELSAN
ARMSAN
ARTRON
ASELSAN
ASELSANNET
ASFAT A.Ş.
ASPİLSAN A.Ş.
ASSAN ELEKTRONİK
ASSAV
ATAARMS
ATEL TEKNOLOJİ VE SAVUNMA SANAYİ A.Ş.
ATEŞÇİ MÜHENDİSLİK MAKİNA
AVS SARACİYE
AYESAŞ
AYYAZILIM
BARKO-MED ELEKTRONİK
BARTEZ
BEST GRUP
BİTES SAVUNMA
BMC
BTSO
CANCA SAVUNMA
CES
CEY SAVUNMA
COŞKUNÖZ SAVUNMA HAVACILIK
CPS PRESSFORM
CTech
DEARSAN GEMİ
DELTA ELEKTRONİK
DESAN
DOĞUŞ GALVANO KİMYA
DORÇE
DYO BOYA A.Ş.
ELEKTROLAND
ENGİNSOFT TURKEY MÜHENDİSLİK
ERER SAVUNMA
ESAC
ESEN
ETA ELEKTRONİK
ETİS ENDÜSTRİYEL
FEMSAN
FİGES Fizik A.Ş.
FNSS
FORMAL ALÜMİNYUM
FORTE TEKNOLOJİ
FOTONİKS
GEPA FİBERGLAS
GİRSAN
GÖKSER MAKİNE
GRUP İMPEKS
GÜRGENLER A.Ş.
GÜRSAŞ
GÜVENLİ YAŞAM
HAVELSAN
HAVELSAN TEKNOLOJİ RADAR
HEMA
HİDROAN
HST OTOMOTİV
HUKD
ICTERRA
İLERİ MEKANİK
infoTRON
İŞBİR ELEKTRİK
ISISO
İSTANBUL SİLAH
KALE ARGE
KAREL A.Ş.
KATMERCİLER A.Ş.
KAYALAR ÇELİK
KOÇ BİLGİ ve SAVUNMA
KOÇAK PETROL - SPEEDOL
KOLUMAN MOTORLU ARAÇLAR
KOYUNCU ÇELİK
KRİPTEK
KRL
LENTATEK
Leonardo Turkey
MAK SAVUNMA
MAKEL TEKNOLOJİ A.Ş.
MAKTEL
MATEŞ
MAVİNCİ BİLİŞİM
M-D2
MEGE TEKNİK
MENSAN
MES MAKİNA
MESAN ELEKTRONİK
METEKSAN SAVUNMA
MİLES MAKİNA
MİLMAST
MİLSOFT
MKE - Makina ve Kimya Endüstrisi Anonim Şirketi
MTU Türkiye
NANObiz
NERO ENDÜSTRİ
NETA
NETAŞ
NORM TECHNOLOGIES
NUROL BAE SYSTEMS (BNA)
NUROL MAKİNA
NUROL TEKNOLOJİ
ODAK KOMPOZİT
ONUR A.Ş.
ÖRS-EL KUNDURA
OSSA - SAVUNMA VE HAVACILIK KÜMELENMESİ
OTOKAR
OTONOM TEKNOLOJİ
ÖZKAN KUNDURA
ÖZTEK TEKSTİL
ÖZTİRYAKİLER
ÖZYİĞİT TEKSTİL
PAGETEL SİSTEM
PAPİLON
PAVOTEK
PEGASUS SAVUNMA
Pİ MAKİNA
PROFEN SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ
PUNTEL
RAFF GİYİM
REPKON
RMK Marine
Roketsan
RST TEKNOLOJİ
Saha İstanbul
Samsun Yurt Savunma
Sarsılmaz
SAVRONİK
SDT
SEDEF TERSANESİ
ŞENER OTOMOTİV
SERPA HASSAS DÖKÜM
SİMSOFT
SONITUS
SPARK KALİBRASYON
STM
TAI
TCI KABİN
TDU SAVUNMA SİSTEMLERİ A.Ş.
TEI
TEKNOKAR
TEKNOPAR
TEZMAKSAN
TİBET MAKİNA
Timsan A.Ş.
Tisaş
TR MEKATRONİK
Transvaro
TSSK - Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi
TTAF SAVUNMA
TUALCOM
TÜBİTAK
TÜMOSAN A.Ş.
Turaç Dış Ticaret
Türk Loydu
TURKTIPSAN
TURMAKS
U4 MARINE
ÜNİMETAL A.Ş.
VANEDA AYAKKABI
VARZENE METAL SANAYİ
YAKUPOĞLU
Yaltes
YILMAZ MAKİNA
Yolbak
Yonca - Onuk