Alp Havacılık

ALP Havacılık 1998 yılında Eskişehir'de kurulmuştur. Alp Havacılık, Sikorsky'nin ortak girişim şirketi ve uluslararası BLACKHAWK ve SEAHAWK helikopter transmisyon sistemlerinin nitelikli tedarikçisi ve Türkiye'nin üçüncü büyük havacılık ihracatçısıdır ve tüm Türk havacılık ihracatının yaklaşık yüzde 20'sine katkıda bulunmaktadır.

Alp Havacılık, havacılık ve uzay endüstrisinde tasarım, üretim, bakım ve satış sonrası hizmetler gibi kritik alanlarda dünya standartlarının üzerinde tasarım ve üretim kabiliyetleriyle sektörü öngörülebilir geleceğin çok ötesine taşımayı hedeflemektedir. Alp Havacılık, verimli operasyonları ve yalın üretim yöntemleriyle küresel arenada başarıyla rekabet etmekte ve müşterilerinin kalite ve zamanında teslimat beklentilerini aşmaya devam etmektedir.

Alp Havacılık, tek bir lokasyonda dört modern tesise sahiptir ve bu tesisler 50.000 m² modern ve tamamen klimalı üretim alanına ve 1300 kalifiye çalışana sahiptir. Alp Havacılık, yeni nesil çok eksenli işleme merkezleri, CMM kullanmakta, özel süreçleri  uygulamakta, montaj işlemleri yapmakta ve son kabul testlerini gerçekleştirmektedir. Alp Havacılık, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda yeteneklerini sürekli geliştirmiştir. Titanyum, alüminyum, çelik, paslanmaz çelik, bakır alaşımları ve süper alaşımların işlenmesindeki geniş tecrübesi ile Alp Havacılık, Helikopter Dinamik Parçaları ve Montajları, Helikopter Kuyruk Rotor Tahrik Şaft Sistemi (TRDS) Parçaları ve Montajları, Dinamik ve Statik Motor ve APU Parçaları, İniş Takımları Parçaları ve Montajları, Uçaklar için Yapısal Parçalar ve Montajlar, Hidrolik ve Yakıt Sistemleri Boru Montajları üretmektedir.

Alp Havacılık, NADCAP onaylı 100'e yakın özel süreçlerin kabiliyeti ile dünyada rekabetçi bir konumdadır.

Müşterileri arasında Sikorsky, Pratt & Whitney, Pratt & Whitney Canada, Lockheed Martin, Collins Aerospace, Honeywell, Boeing, Hamilton Sundstrand, Heroux Devtek, Mecaer, CESA ve Universal Alloy gibi dünyanın önde gelen havacılık şirketleri bulunmaktadır.

Telefon 0222 236 1300
Faks 0222 236 1285
Adres Organize Sanayi Bölgesi 8. Cad. ESKİŞEHİR TUKIYE
Web Adresi alp.com.tr