ALTAY YAZILIM SAVUNMA ENDÜSTRİYEL SAN. VE TİC. A.Ş.

ALTAY Corporation, 1957 yılında Türkiye'nin ilk danışmanlık, alan uzmanlığı ve teknik destek şirketlerinden biri olarak kuruldu. Aradan geçen 63 yıllık süre içerisinde savunma ve sivil sektör alanında birçok projeyi başarıyla gerçekleştirdik. ALTAY Yazılım Savunma 1998 yılından itibaren yazılım alanında aktif rol oynamaya başlamıştır. 20 yılı aşkın süredir müşteriye özel ve uluslararası standartlara uyumlu bilgi teknolojileri çözümleri sunmaktadır.
Yazılım ve simülasyon sistemleri alanında, gelişen teknolojilerimiz ve artan teknik bilgi birikimimiz ile sadece ülkemizde değil yurt dışında da etkin olmaya başladık. Bu hedef doğrultusunda 2004 yılında Türkiye'nin ilk savunma yazılımı ihracatını Norveç ile gerçekleştirdik. Türkiye'nin ilk savunma yazılımı ihracatını gerçekleştirdikten sonra 16 farklı ülkeye başarılı bir şekilde ihracat gerçekleştirdik.

ALTAY tesisleri "Milli Gizli" ve "NATO Gizli" seviyesinde tesis iznine sahiptir. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2017 yılında Ar-Ge Merkezi olarak tescil edildik. ALTAY şu anda 150'yi aşkın Ar-Ge personeli ile CMMI 3 seviyesinde yazılım tasarım ve geliştirme, test ve inceleme merkezlerinin yanı sıra Ar-Ge faaliyetlerinin sürdürüldüğü bir laboratuvarı da barındıran 2650 m²'lik kendi tesisinde yüksek kalitede hizmet vermeye devam etmektedir.

ALTAY'ın çalıştığı kurum ve firmalar aşağıdaki gibi sıralanabilir; T.C. Milli Savunma Bakanlığı, T.C. İçişleri Bakanlığı, Milli Güvenlik Kurulu, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Aselsan, TAI, Roketsan, Havelsan, FNSS, Türksat, Altınay Teknoloji Grubu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Kongsberg Defence Systems, Kongsberg Maritime, Kongsberg Norcontrol IT, Kongsberg Geospatial, Norveç Deniz Kuvvetleri, Güney Kore Deniz Kuvvetleri, Filipinler Silahlı Kuvvetleri, Telephonics, L3Harris Technologies

Telefon: 0312 425 25 06
Faks: 0312 425 32 11
Adres: Kızılırmak Caddesi No.2 Bakanlıklar / ANKARA
Web Adresi: altay.com.tr