ARGELA YAZILIM ve BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SAN. ve TİC. AŞ.

Çekirdek ekibinin 30 yılı aşan sektör deneyimi ile yirmi yılda Türkiye'de yazılım geliştirme alanında lider konuma ulaşan Argela, başta global telekom operatörleri için geliştirdiği çözüm ve ürünler olmak üzere, kamu ve savunma sanayi kuruluşlarına yönelik çözümleri ile de öne çıkmaktadır. Argela, 2007 yılında Türk Telekom tarafından satın alındıktan sonra İstanbul Genel Merkezinin yanı sıra Ankara'da Bölge Müdürlükleri ve İzmir'de Ar-Ge Merkezi kurmuş, ayrıca 2008 yılında 5G, IoT, M2M ve Edge ağları da dahil olmak üzere yeni nesil telekomünikasyon ağ teknolojileri üzerine Ar-Ge ve inovasyon faaliyetleri yürütmek üzere Silikon Vadisi'nde ABD merkezli iştiraki NETSIA'yı kurmuştur. 

Başından beri DNA'sında araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) ile desteklenen inovasyon olan Argela'nın yüksek vasıflı teknik ekipleri, yeni nesil telekomünikasyon teknolojilerinde sürekli olarak fikri mülkiyet ve artan sayıda patent başvurusu geliştirmektedir. Bu yenilikler, ONF, BBF, 3GPP, GSMA ve diğerleri gibi çeşitli üniversiteler ve standart kuruluşları ile yakın işbirlikleri ile birlikte, endüstri için değerli katkıların yaratılmasıyla sonuçlanmıştır. Argela'nın bu yeniliklere ve Ar-Ge projelerine dayanan çözümleri ve ürünleri, dünya çapında birçok ülkede çeşitli telekom operatörlerinde kullanılmaktadır. Argela'nın ve iş ortağı kuruluşların birleşik alan becerileri ve uzmanlığı ve katma iş değeri müşterileri tarafından iyi tanınmıştır.

Argela, 2020 yılında Juniper Networks ile yaptığı anlaşma gibi teknoloji ortaklıklarının önemine değer vermekte ve fikri mülkiyetini, çözümlerini ve bilgi birikimini küresel erişime taşımaktadır.

Telefon 0212 707 50 00
Faks 0212 328 12 47
Adres Reşitpaşa Mah. Katar Cad. No:4 İTÜ ARI Teknokent 3 İç Kapı No: 502/601-604 Maslak 34467 Istanbul, Turkey
Web Adresi argela.com