NANObiz TEKNOLOJİ A.Ş.

NANOBİZ Teknoloji A.Ş. kurulduğu 2006 yılından bu yana nanobiyoteknoloji alanında yaklaşık 16 yıllık çalışmaları ile Türk savunmasında KBRN alanında kritik çözümler geliştirmektedir. Şirket, KBRN kapsamında BHA'ların tespiti ve teşhisi için biyolojik harp ajanlarının tespitinde kullanılabilecek tanı kitleri ve analiz cihazları geliştirmekte ve üretmektedir. NANOBİZ, savunma sanayindeki çift kullanımlı çalışmalarını COVID19 pandemisi ile birlikte sağlık alanına da yönlendirmiştir.

Ayrıca NANOBİZ, kimya sentez laboratuvarı çalışmaları kapsamında kimyasal tehditlerin dekontaminasyonu için nanopartiküller kullanarak çözümler geliştirmektedir. Şirket ayrıca EYP ve mayın tespitine yönelik Ar-Ge çalışmaları da yürütüyor.

NANOBİZ LABORATUVAR ŞUBESİ ise savunma sanayinde MIL-STD-810 ve havacılık sektöründe DO 160 standartlarına uygun Fungus (Mantar) test altyapısı ve kabiliyetine sahip özel bir laboratuvar olup, TÜRKAK tarafından akredite edilerek bu testlerin yapılabildiği sektörde yetkin bir test laboratuvarıdır. NANOBİZ, 2019 yılından itibaren TRTEST'in sözleşmeli laboratuvarı olarak bu testleri gerçekleştirmek üzere TRTEST ile çerçeve anlaşması imzalamıştır. NANOBİZ Laboratuvarı ayrıca tüm savunma sanayi firmalarına AEP58 standardına uygun akredite Antimiktobiyal testler ve KBRN test hizmetleri vermektedir.

Telefon: 444-NANO (6266)
Faks: 0312 210 1872
Adres: ODTÜ Teknokent Galyum Blok Kat:2 No:18 06800 ANKARA
Web: nanobiz.com.tr