TDU SAVUNMA SİSTEMLERİ TEKNİK TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş.

TDU, Savunma Sanayinde Teknik Tekstil alanında faaliyet gösteren bir firmadır.

Bilinen tüm keşif ve gözetleme sensörleri tarafından tespit edilmeyi engelleyen tekstil ve türevi ürünler üretilmektedir.

Müşterileri ile çözüm ve proje ortağı olarak çalışan TDU, yenilikçi talepleri hızla tedarik etmektedir.

TDU Savunma, MIL-STA-810G standardına uygun olarak askeri amaçlı kullanılan kamuflaj ağları, görsel kamuflaj yakın kızılötesi kamuflaj, termal koruma ve radar koruma ağları, askeri araçlar ve mühimmatlar için koruyucu tekstil ürünleri, şişme kukla hedefler, çadır sistemleri, kompozit ve benzeri ürünler üretmektedir.

NATO ve Milli Tesis Güvenlik Belgesi ile Üretim İzin Belgesi'ne sahip olan TDU Savunma, ürünleri ile ilgili tüm operasyonları kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir.
TDU, günümüz modern ordularının tercihi olan ve düşmanın tank, zırhlı araç, silah sistemleri ve komuta kontrol noktalarını görsel, termal, gece görüş cihazları ve radarlarla tespit ve teşhis etmesini engelleyen geliştirilmiş 2D çok spektral kamuflaj ağı üretmektedir. Kamuflaj ağı (VIS/NIR/SWIR/LWIR ve Geniş Bant Radar kapsama alanı) %100 yerli üründür.

TDU son dönemde yabancı ülkelerin silahlı kuvvetleri tarafından da tercih edilen bir firma haline gelmiştir.

TDU'nun Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri ile termal iz yönetimi ve radar kesitinin zayıflatılması konularında çalışmaları ve geliştirme projeleri devam etmektedir.

Deniz Kuvvetleri savaş gemileri ve savaş uçaklarının termal ve radar izlerinin azaltılması, savaş uçakları ve helikopterlerin yerde gizlenmesi, düşmanı aldatmak ve kullanılan silah sistemlerini saptırmak için şişirilebilir sahte deniz ve kara hedeflerinin üretimi de kullanıcı ile yakın işbirliği içinde yürütülmektedir.

TDU ayrıca tank ve diğer zırhlı araçlar için Mobil Kamuflaj Sistemleri üretmekte; Özel Harekât unsurları ve keskin nişancılar için görsel ve termal koruma sağlayan özel kıyafetler, şişme çadır/komuta merkezleri ve şişme sahte hedefler tasarlamaktadır.

Telefon 0232 977 71 00 - 0312 227 00 02  
Faks 0232 502 4431 - 0312 999 9007 
Adres Fabrika Merkez: Yeniköy O.S.B. Mahallesi 502.Sokak No:15/1 Torbalı İZMİR  
İrtibat Ofis Konutkent Mahallesi 30258.Sokak KuleEvo 13.Kat No: 16A/83 Çankaya ANKARA  
Web Adresi tdusavunma.com.tr