TÜMOSAN MOTOR ve TRAKTÖR SAN. A.Ş.

TÜMOSAN, 1976 yılında motor tahrik ve aktarma organları ile benzeri ekipmanları üretmek amacıyla kurulmuş, ancak faaliyetlerini dizel motor ve traktör üretimi üzerinde yoğunlaştırmıştır. TÜMOSAN, Türkiye'nin ilk dizel motor üreticisi olma özelliğine sahiptir. TÜMOSAN'ın Konya'da dizel motor ve traktör fabrikası bulunmaktadır. Üretim, 1.600.000 m2 alan üzerine kurulu 93.000 m2 kapalı alanda faaliyet göstermektedir. Şirket şu anda 10 seri ve 25 ana modelde 268 model ile traktör üretmektedir.

TÜMOSAN, dizel motor ve traktör, tarım ekipmanları, dizel ve elektrikli forklift üretimi, pazarlaması ve satışı ile müşterilerine etkin satış sonrası hizmet sunmaktadır. Üretilen dizel motorlar, yurt içi ve yurt dışındaki müşteriler tarafından traktör, otomotiv, savunma sanayi, temizlik ekipmanları, jeneratör ve deniz ekipmanları üretiminde kullanılmaktadır. TÜMOSAN, üç vardiyada 75.000 adet dizel motor ve 45.000 adet traktör üretim kapasitesine sahiptir.

TÜMOSAN, araştırma ve geliştirme faaliyetlerine ve ürünlerinde müşteri memnuniyetini artırmaya, üretim maliyetlerini düşürmeye ve uygulanabilir yeni teknolojileri kullanmaya büyük önem vermektedir. Fabrika, mühendislik organizasyonu tarafından üretilen motor ve traktörler üzerinde modernizasyon ve geliştirme çalışmaları yürütmektedir. Araştırma ve geliştirme çalışmaları İstanbul merkezlidir. TÜMOSAN, müşterilerine mükemmel ürün ve hizmetler sunmak, tüm çalışmalarında güncel ve kabul görmüş bilgi işlem yazılımlarından faydalanmak için üretimlerinde en son teknolojik gelişmeleri kullanmaya yönelik yatırımlar yapmaktan kaçınmamaktadır. Yeni ürünlerin geliştirilmesinde sanal ortamda prototip ürünler oluşturulmakta ve kısa sürede seri üretime geçilebilmektedir.

Türk Savunma Sanayii için yerlileştirme oranı yüksek olan TÜMOSAN, özgün alt sistemler ve taktik araç platformları geliştirme çalışmalarına devam etmektedir.

Telefon: 0212 468 19 00
Faks: 0212 468 19 95
Adres: GENEL MÜDÜRLÜK: MALTEPE MAH. LONDRA ASFALTI CAD. NO:28/1 34010 TOPKAPI ZEYTİNBURNU İSTANBUL
Fabrika: BÜYÜK KAYACIK MAH. AKSARAY ÇEVREYOLU CAD. NO:7/1 SELÇUKLU KONYA
Web: tumosan.com.tr