ULAK HABERLEŞME A.Ş.

ULAK Haberleşme A.Ş., 20 Nisan 2017 tarihinde Savunma Sanayi Teknolojileri A.Ş. tarafından Türkiye'nin teknolojik bağımsızlığını sağlayacak çözümler üretmek amacıyla kurulmuş bir telekomünikasyon şirketidir. Günümüzde ULAK'ın üç paydaşı bulunmaktadır; ASELSAN %51, HAVELSAN %25 ve geri kalan %24'lük pay SSTEK'e aittir.
ULAK, artan haberleşme ihtiyaçlarını milli kaynakları kullanarak karşılayabilecek uçtan uca, sürdürülebilir, güvenilir ve milli haberleşme altyapı ürün ve teknolojileri sunmaktadır. 
ULAK'ın temel misyonu, iletişim teknolojilerinin geleceğini şekillendirecek ve Türkiye'nin iletişim ihtiyaçlarına hızlı ve etkin bir şekilde cevap verecek kilit bir aktör olmaktır. 
Binlerce 4.5G sahası ve SDN düğümü ile bilgi ve iletişim teknolojileri, teknolojik altyapı, bilişim, milli savunma, bilim, sanayi ve teknoloji gibi birçok önemli sektörün kesişim kümesinde yerini almış ve kendi ekosistemini geniş bir tabana yaymıştır.  
Her geçen gün artan ilgi ve destekle zenginleşen ekosistemi ile birlikte ULAK, "5G ve Ötesi için İletişim Gücü" mottosuyla ürün odaklı bir şirket olarak yüksek motivasyonla çalışmaktadır. 
Geliştirdiği çözüm ve ürün portföyü ile hem ulusal hem de uluslararası arenada başarıya ulaşmayı hedeflemektedir.
ULAK, Türkiye'nin küresel pazardaki teknolojik yetkinliklerini geliştirecek etki gücü yüksek ürün, sistem ve projelerin hayata geçirilmesine katkı sağlamak üzere faaliyetlerini sürdürmektedir. Paylaşımcı ekosistem modeli ile sektör, yenilikçi bir ağ mekanizması oluşturarak işbirlikçi çalışma modelini sürdürmeye önem vermektedir.
Yenilikçi, dinamik ve yaratıcı çözümler üretme görevini üstlenen ULAK A.Ş., 5G ve Ötesi teknolojiler için Ar-Ge faaliyetleri yürütmekte ve dünya standartlarına katkı sağlamak için kendini işine adamış bir mühendis grubu ile çalışmaktadır.
ULAK, patent ve fikri mülkiyet hakları üretmeyi; geniş bant iletişim teknolojilerinde katma değeri yüksek araştırmalar yaparak uçtan uca milli ağ teknolojileri geliştirmeyi kendisine misyon edinmiştir.

Telefon: 0312 286 94 87
Faks: 0312 286 94 88
Adres: MUSTAFA KEMAL MAH. ŞEHİT ÖĞRETMEN ŞENAY AYBÜKE YALÇIN CAD. 13/A ÇANKAYA ANKARA
Web: ulakhaberlesme.com.tr